Kariera zawodowa - praca jako grafik komputerowy

W dzisiejszych czasach jednym z ciekawszych i coraz chętniej wybieranych zawodów jest grafik komputerowy. Jest to stosunkowo młody zawód, związany stricte z rozwojem nowoczesnych technologii.

Na czym polega zawód grafika komputerowego?

Rolą grafika komputerowego jest przede wszystkim tworzenie wszelkiego rodzaju wizualnych treści za pomocą dostępnych programów graficznych. Niezbędne do pracy w tym zawodzie są więc zarówno umiejętności informatyczne, jak również artystyczne. Na przestrzeni lat wytworzyło się kilka specjalizacji w zawodzie grafika komputerowego. Do pierwszej z nich należy rola ilustratora. Ilustrator to osoba, której zadaniem jest jak sama nazwa wskazuje tworzenie różnego rodzaju ilustracji oraz rysunków przy pomocy programów graficznych.

biuro open space

Innym typem grafika może być natomiast grafik 3D. W tej pracy osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za przygotowywanie modeli 3D, które w późniejszym czasie wykorzystywane są przy tworzeniu gier, czy też animacji komputerowych. Grafik komputerowy może pełnić również rolę projektanta, którego rolą jest w głównej mierze tworzenie stron internetowym pod kątem grafiki. Do zadań tego rodzaju osoby należy zarówno przygotowanie odpowiedniej oprawy graficznej strony, jak i tworzenie menu.

Jak zostać grafikiem komputerowym?

Do pracy w zawodzie grafika komputerowego niezbędne jest przede wszystkim poświęcenie dużej ilości czasu na samodzielną naukę i zdobywanie odpowiedniego doświadczenia. Warto więc zbierać doświadczenie od jak najwcześniejszych lat i przede wszystkim wybrać odpowiednie szkoły, które mogą pomóc w wyspecjalizowaniu się na tej pozycji. Do szkół takich należą przede wszystkim różnego rodzaju szkoły plastyczne, a w dalszej kolejności studia ukierunkowane w stronę grafiki komputerowej. Niemniej jednak dobrą informacją dla wszystkich chcących spróbować tego zawodu jest fakt, że aby podjąć tego typu pracę wcale nie jest konieczne skończenie żadnej szkoły. Pracodawcy w tym zawodzie dużo bardziej cenią bowiem umiejętności i doświadczenie osoby aplikującej na to stanowisko od wszelkiego rodzaju papierów czy też certyfikatów. Warto więc samodzielnie zdobywać wiedzę w tym zakresie oraz tworzyć jak największą liczbę projektów, które mogą być przepustką do pracy w znanej i uznanej firmie graficznej. Dobrym pomysłem może być jednak skorzystanie z bogatej oferty kursów graficznych, które pozwolą potencjalnemu grafikowi poznać programy do tworzenia elementów graficznych.

CV grafika komputerowego

W CV wyeksponuj swoje zalety, pokaż na czym opierała się twoja praca, podaj link do portfolio.

Sprawdź darmowe przykłady do pobrania MS Word - gotowe przykłady CV na otokariera.pl.

Podsumowanie

Praca w roli m.in. grafika 3D lub 2D jest więc bardzo ciekawą formą wyboru ścieżki kariery. Decydując się na pracę w tym zawodzie niezbędny jest jednak ogrom pracy własnej, który należy włożyć, aby rozwinąć się w tym kierunku. Dobrą motywacją może być jednak fakt, że praca w zawodzie grafika komputerowego jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądana na rynku pracy, a ponadto może być wykonywana w sposób zdalny, z niemal każdego miejsca na ziemi. Oczywiście jest ona również w odpowiedni sposób wynagradzana i doceniana przez pracodawców.

O mnie:
Pewnie że chciałbym być bogatym!

Pisze jako:
Wojownik
Bo w biznesie jest jak na wojnie :)