Praca za granicą - kierunek Niemcy

Wczoraj przeczytałam w niemieckiej prasie że Niemcy są mocno zmieszani tym że Polska gospodarka stabilnie się rozwija, stabilny wzrost (obecnie to około 5%) - rok po roku bez względu kto rządzi Polską. Pozwólcie że użyję porównania. "Polska jest jak tankowiec na pełnym morzu, czasem spokojnym, czasem wzburzonym, ale ciągle płynie ze stałą bezpieczną prędkością dla załogi i ładunku, płynie w stronę rajskiego portu docelowego".

bieg na spotkanie rekrutacyjne do pracodawcy w Niemczech

A oto kilka faktów i kilka liczb. Jak jest tak dobrze to dlaczego Polacy jadą za pracą do Niemiec?

  • Pensja na umowę o pracę w Niemczech jest 3 razy większa a niżeli w Polsce.
  • Duża liczba ofert pracy w opiece, budownictwie, rolnictwie, usługach.
  • Fachowcy ze znajomością języka niemieckiego są cenieni i zarabiają wielokrotność Polskiego wynagrodzenia.

Zastanawiasz się czy nie wyjechać za pracą do Niemiec? Przygotuj się na spotkanie z niemieckim pracodawcą, przygotuj mocne dokumenty rekrutacyjne.

Jak napisać niemieckie CV, pomocne linki:

Według Niemieckiego ministerstwa Polacy to jedna z największych społeczności Unii Europejskiej którzy związali swoją przyszłość zawodową z tym krajem. Oprócz Polaków liczną grupą są Rumuni, Grecy i Włosi.

To warto wiedzieć.

Jeżeli masz kwalifikacje (znasz dobrze język niemiecki, jesteś fachowcem lub masz doświadczenie) postaraj się znaleźć pracę bezpośrednio u pracodawcy w firmie. Jak mój przyjaciel mawia "warto zadrzeć zelówki w trzech parach butów i znaleźć dobra pracę bezpośrednio u pracodawcy a niżeli brać co popadnie w biurze pośrednictwa, bo praca przez biuro wiąże się z niższymi zarobkami".

Wypowiedź Alberta pracującego w Niemczech:

Nie miałem konkretnego zawodu a moja znajomości języka niemieckiego była bardzo podstawowa, dlatego skorzystałem usług Polskiego biura pośrednictwa pracy w Görlitz, praca oczywiście za minimalną stawkę w Niemczech (ale to i tak o wiele lepiej a niżeli w Polsce). W ciągu 6 miesięcy pracowałem w 4 miejscach, takie to uroki pracy po przez biuro. Oczywiście zdarzają się pracodawcy którzy zatrzymują pracownika na dłużej po przyuczeniu bo im się to opłaca a przy prostych czynnościach rotacja murowana.

Komentarze


Napisz komentarz:

Podpis:


   =  (Antyspam)  

awatar 2019-08-14    Ratownik Medyczny
Też to czytałem, jak zachodni sąsiedzi nas chwalą, to warto zastanowić się czy czegoś zrobiliśmy nie tak?


O mnie:
Pewnie że chciałbym być bogatym!

Pisze jako:
Wojownik
Bo w biznesie jest jak na wojnie :)